HUVIRINGID

Akrobaatika, tsirkuse ja fotograafia huviring

Antud huviringi eesmärk on läbi loominguliste ülesannete ning erinevate vahendite kasutamise arendada eelkõige jõudu, tasakaalu ning painduvust. Igat tundi alustame ühise vestlusringiga, et lapsed saaksid jagada, kuidas ennast tunnevad, mida vahepeal teinud on ning kuidas kodused toot läksid. Tavaliselt on koduseks tööks mingi harjutuse kordamine (hundiratas, kätelseis, kukerpall jt) või uue harjutuse ära õppimine (näiteks slackline´i peal). Tasakaalu arendamiseks kasutame slackline´i. Jõu arendamiseks kätelseisu ning painduvuse arendamiseks partnerjooga harjutusi. Tunnis teeme palju akrobaatilisi harjutusi, mängime mänge, õpime oma kehade ehituse ning erinevuste kohta, püüame meelde jätta erinevate luude, lihaste ning pooside või harjutuste nimesid, et tulevikus rahvusvaheliselt kerge hakkama oleks saada ning teistega suhelda. Tunni lõpus on meil alati jagamisring, kus lapsed saavad öelda, mis neile meeldis, mis mitte, mida tahaksid rohkem harjutada ning mida vähem. Kõikide tundide ülesehitused toimuvad eelkõige toetudes sellele, mida neile enim teha meeldib ning alati lähtudes mitte üldisest soovist, vaid iga lapse individuaalsetest huvidest, oskustest ning arengust.

Pärast 3-tunnist tsirkusetundi oleme teinud ka fotoringi, kus lapsed saamad oma loomingulise nägemise tööle panna ning teha erinevaid põnevaid harjutusi kaamerat kasutades.

Tsirkuse-fotograafia huviring kestab 4 tundi ja toimub üks kord nädalas. Kui soovid huviringiga liituda siis võta julgesti ühendust 55588927 - Hendrik.


Juhendaja: Kristin Hansen (üleval) (kvalifitseeritud Acroyoga Montreal õpetaja 2017). Läbinud ka Eesti Võimlemisliidu võimlemistreeneri koolituse (2015). Lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala.

Loodusteaduste huviringi kirjeldus

Loodusteaduste huviring jaotub neljaks osaks, kuid sisu osas lähtume eelkõige grupi huvidest ning võimalustest, mida ruum ja loodus annab.

Põhirõhk on ringis katsetamisel ning eriti oluline on vigade tegemine ja nendest õppimine.

Bioloogia

Bioloogias uurime inimest ja loodust.

Läbi katsete saame paremini selgeks, kuidas töötavad meie meeled ning miks oma silm ei ole alati kuningas. Saame teada, millised on meie võimete piirid ning millest need sõltuvad.

Loodus on meile ideaalseks klassiruumiks, kus saame läbi kolme aastaaja jälgida erinevaid protsesse ning koguda materjali, mida lähemalt mikroskoobi all uurida või kasvatada.

Kindlasti teeme katseid pärmiga, mille abil saame aru, kuidas on üles ehitatud klassikalised loodusteaduslikud katsed ning see on suurepäraseks sissejuhatuseks keemiasse. Kas pärm vohab paremini lavendliõlis või vürtsileotises? Seda saame juba peagi teada.

Keemia

Et abstraktset keemiat arusaadavaks teha, siis läheneme sellele loominguliselt. Läbi meisterdamise õpime tundma, mis on aatom ja molekul. Edasi siseneme kööki, et seal asuvaid aineid paremini mõista ja ohutult kasutada.

Kuidas saab mustika värvusest köögis aru, mis on selle pH ja mis asi see pH üldse on? Peagi saame teada!

Füüsika

Tsirkusetrikke me juba oskame, aga mis on see füüsika seal taga? Füüsikat saame kogeda eriti käepäraste vahendite abil, näiteks oma kehaga. Saame täpsemalt aru, miks see mustikas just sellist värvi on ning mis on heli- ja värvitrikkide teaduslik telgitagune.

Kuigi meil ei ole eraldi matemaatikat, siis kõik need teemad on läbi põimunud selle imeliselt loogilise ainega ning me kavatseme seda täiel rinnal nautida.

Ringi eesmärk on läbi arusaamise muuta maailm meie ümber veelgi imelisemaks.

Ringis kasutatakse MEL- Science õppevara, mis kujutab endast praktilisi loodusteaduste katsekomplekte. Komplektide sisu on igal korral üllatus. Huviringi eesmärk on olla laste huvide suhtes paindlik ning alati värske.

Huviringi kestvuseks on 3 tundi ja toimub üks kord nädalas. Kui soovid huviringiga liituda siis võta julgesti ühendust 55588927 - Hendrik.


Huviringi juhendaja Katrin Saage on Tartu Ülikoolis õppinud bioloogiat ja edasi magistrantuuris bioloogiaõpetajaks. Ta on töötanud Teaduskeskuses AHHAA ja pani aluse Bioloogia õpikodadele. Lisaks on ta olnud bioloogiaõpetaja Miina Härma Gümnaasiumis IB õppes ning hetkel töötab Tartu Kunstikoolis.