KOOL

Leiutajate Külakool on Võrumaal, Rõuge vallas tegutsev huvipõhine demokraatlik kool. Kooli loodi lapsevanemate poolt aastal 2013. Loojateks on emad-isad, kellel kas juba kooliealised või kohe koolikohustusikka jõudvad lapsed. Emade-isade soov on pakkuda lastele ja ka iseendile võimalust käia koolis, mis on nii inspireeriv, et sinna minek on rõõmsa meele, huvi, avatuse ja seiklusliku meelega.

Leiutajate Külakoolis on tähtis, et igaüks meist oleks austatud, toetatud ja armastatud, et inimene julgeks/suudaks lõõgastuda ja avaneda kogu oma ilu ja täiuslikkusega maailmale. Leiutajate Külakoolis käsitletakse inimest kui vaimset olendit. Siin ei ole õpetajaid ja õpilasi, on inimesed, kellede hing soovib õppida ja areneda.

Olulised märksõnad kooli programmis on: unistamine, loovus uute olukordadega kohanemiseks, suhted inimestega ja kogu meid ümbritseva keskkonnaga — universumiga, demokraatia, enesekindlus, armastus, inspiratsioon, harmoonia taotlus, maailma teadlikkus – meie planeedi kui elusa organismi kogemine. Looduslähedus, vabadus ja rohkesti värsket õhku läbivad loodava kooli argipäeva. Oma koht on kaasaegsetel tehnilistel uuendustel, milles koos orienteeruma õpitakse.

Koolilastel endil on võimalus avada kooli süda sellisena, kuidas kool neile meeldiks, täiskasvanud lähtuvad laste visioonist ning loovad selle ümber turvalise struktuuri, milles laps saab rõõmsameelselt areneda.

Miks just Leiutajate Külakool? Selle nime taga on mõnus protsess ja arutelu uue kooli inimestega, kelle jaoks on oluline see moment, et maailm oleks avatud, et igas meie hetkes oleks teadlikult olemas looja, Maailma leiutaja. Samas loome oma pea ja kätega ka meie füüsilist maailma. Kooli nimi julgustab inimesi olema pidevalt avatud, et luua uusi seoseid ja süsteeme, mis aitavad muuta maailma harmoonilisemaks.

Leiutajate Külakoolis leiutatakse elamise viisi: kuidas elada ja õppida nõnda, et harmoonia, ilu ja vabadus, meid pidevalt saadaks. Nii on ka kooli asutajad ja toetajad pidevas loomeprotsessis, mis omakorda toetab laste loomingulisuse arengut.

Lapsevanematel ja kogukonna liikmetel on kooli igapäevases töös aktiivne roll. Iga oskuste ja teadmistega täiskasvanu on suur ressurss kogukonnale, mis otseses suhtluses lastega aitab pärandada neid väärtusi, mida elu jooksul kogutud.

Kool on algselt planeeritud väikesena (kuni 20 õpilast). Selline suurus võimaldab rakendada individuaalset lähenemist, see tähendab, et õppetöö suund lähtub lapse konkreetsest isikust, tema inspiratsioonist ja loomulikust huvist.

Leiutajate Külakool on Euroopa demokraatlike koolide ühenduse EUDEC liige.


Loe/vaata/kuula ka Leiutajate Külakooli meediakajastusi